top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

1 września to przełomowa data w polskim cyrku


Znów mamy 1 września i początek roku szkolnego. W polskim sezonie cyrkowym to jedna z ważniejszych dat w kalendarzu. Dlaczego?


Z reguły początek roku szkolnego skutkuje znacznym spadkiem frekwencji pod namiotami. Ma to oczywiście związek z tym, że dzieci zaczynają mieć mniej czasu, a rodzice wydali dużo pieniędzy na wyprawkę. Zazwyczaj pierwszy tydzień września jest słaby lub przeciętny, dlatego w minionych sezonach wiele cyrków decydowało się zrobić dzień wolny w tym dniu. Tego roku jednym z nielicznych cyrków, które zdecydowały się na takie posunięcie jest Cyrk Fantazja.


Nie wiadomo, czy w tym roku ta tendencja o której wspomnieliśmy zostanie utrzymana. Przekonamy się już za kilka, kilkadziesiąt godzin. Ten sezon jest na tyle zwariowany, że nie zdziwiłoby nas, gdyby frekwencja pod cyrkowymi namiotami nie uległa większej zmianie.


Jest też i dobra wiadomość. Wrzesień, nie licząc jego pierwszych paru dni, zawsze był jednym z najlepszych miesięcy w Polsce dla cyrków. Wielokrotnie wyglądał jak ponowny początek sezonu i oby tak było też i tym razem.

137 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page