top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

"Bouglione" pozbył się namiotu z trasy objazdowej

Kilka lat temu francuski Cirque d'Hiver Bouglione wyruszył w objazdowe tournee po Francji ze spektakularnym programem i równie wybitnym miasteczkiem cyrkowym z którego najbardziej wyróżniał się oczywiście namiot galowy. Później jednak słuch o trasie zaginął, a cyrk już więcej nie wyjechać w objazdówkę po kraju. Teraz galowy namiot rodziny Bouglione ma nowego właściciela.


Szapito kupił Karl Lassus. Nowy właściciel już wzniósł swój nabytek w południowo - zachodniej Francji, gdzie zamierza wystawiać spektakle cyrkowe pod szyldem "Place au Cirque". Co ciekawe, namiot miał na sztambercie wypisany napis "Bouglione". Rzecz jasna istniała konieczność "przemianowania" kopuły, co zostało dość zgrabnie zrobione poprzez naklejenie nowej, prostokątnej naklejki z obecną nazwą widowiska.


Szapito, leżąc kilka lat nierozkładane, zabrudziło się nieco, ale twórca całego przedsięwzięcia zapewnia, że zostanie przywrócony mu śnieżnobiały blask. Po to właśnie namiot wzniesiono miesiąc przed pierwszym występem.


114 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page