top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Circus Manuel Weisheit kupił kasę i płoty od Berouska

Niestety zarówno "Original Berousek" jak i "Berousek Sultan" postanowiły zakończyć swoją karierę artystyczną. Z jednej strony wiedzieli kiedy ze sceny zejść, nie pchali się w cyrk bez zwierząt ani w pandemiczne obostrzenia, z drugiej strony wciąż żal, że Czechy straciły dwa czołowe cyrki. Ich sprzęt jest powoli wyprzedawany, a jego fragment kupił niemiecki rodzinny Circus Manuel Weisheit.


Cyrk ten w ostatnich latach bardzo mocno się rozwinął - dokupiono nowe światła, dyrekcja odkupiła od jednego z cyrków niemal nowy namiot produkcji polskiego Kontentu, a w sezon 2021 rodzina Weisheit wyjechała z płotami oraz kasą odkupionymi od czeskiego Cirkus Berousek Sultan. Jest to milowy krok dla cyrki takiego jak "Manuel Weisheit", zważywszy na to, że większość wozów w jego taborze pamięta jeszcze czasy, kiedy Niemcy jako kraj były podzielone.


W ten sposób cyrkowy sprzęt zyskał drugie życie, a to, jak sprawdza się w nowym anturażu, możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej. W roku 2018 odwiedziliśmy Circus Manuel Weisheit, wówczas jeszcze z innym namiotem, programem i sprzętem, a relację z tej wizyty znajdziecie w naszym portalowym dziale "KMC on tour - relacje".106 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page