top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Circus Theater Roncalli wystąpi w Stanach Zjednoczonych!

Circus Theater Roncalli we współpracy z Big Apple Circus, ulubionym cyrkiem nowojorczyków, wystąpi w Stanach Zjednoczonych!


"Roncalli" będzie występował od 8 listopada jedynie przez 8 tygodni w Lincoln Center w Nowym Jorku, czyli tam, gdzie zawsze o tej porze występuje Big Apple Circus. Oba cyrki mają wiele wspólnego. "Big Apple" podobnie jak "Roncalli", teatralizuje swoje spektakle i używa dużej ilości dekoracji. Oba cyrki mają też oprawę muzyczną zapewnioną przez orkiestrę i oba stylem bardzo często odwołują się do czasów minionych.


Amerykańska sztuka cyrkowa jest zupełnie inna niż europejska. Znacznie bardziej rewiowa i musicalowa. Stawia też silne emocje na pierwszym miejscu, a przy tym przyjmuje niemal sceniczną oprawę świetlną. Tym razem mieszkańcy Nowego Jorku zobaczą pełen gracji i elegancji cyrk europejski, śmiało można powiedzieć, że prosto z Wiednia, z salonów. Widowisko typowo artystyczne, typowo cyrkowe, czyli coś innego dla Amerykanów. Bardzo ciekawy projekt i przedsięwzięcie!


47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page