top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Cyrk A.J. Bouglione zawiesza występy do 4 września


Francuski cyrk A. Josepha Bouglione zawiesza występy co najmniej do 4 września ze względu na marne zainteresowanie przedstawieniami. Zamiast spodziewanych 1500 widzów na każdym z programów, przychodzi średnio 400 osób. O cyrku stało się głośno we Francji odkąd zaczął promować się jako ekologiczny cyrk bez zwierząt.


Od debiutu 9 sierpnia cyrk Josepha Bouglione nie cieszy się popularnością. Było to widać już na premierze. Nowa formuła cyrku nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, co otwarcie na łamach mediów francuskich mówi jego dyrektor, chociaż zastrzega, że jest za wcześnie na wyciąganie wniosków. Pokazy w Montpellier zostaną wznowione 4 września.


Niestety albo stety otrzymujemy kolejny dowód na to, że w sztuce nie ma miejsca ani na udawanie ani na politykowanie. Sztucznie nadmuchany twór długo nie przetrwa. Ludzie wybierają prawdę, to, co dobrze znają i kochają. Niestety ale współcześnie wiele "nowoczesnych" cyrków jest po prostu pustych w sensie przenośnym. Nie mają klimatu, charakteru, duszy, są wręcz "bezpłciowe". Ludzie to widzą, czują i potem wielu z nich nie wraca lub wraca z konieczności.

61 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ความคิดเห็น


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page