top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Cyrkowe olśnienia: Laido Dittmar

Od czasu do czasu staramy się przedstawiać Wam wybitnych artystów współczesnej sceny cyrkowej, cyrkowe objawienia, geniuszy w swych dziedzinach. Dziś nadeszła pora na kolejny tego typu post i kolejnego artystę. Jest nim żongler Laido Dittmar.


Laido to Węgier wywodzący się z węgiersko - rosyjskiej rodziny cyrkowej. Specjalizuje się w żonglerce maczugami i obręczami. Obecnie występuje w wersji B spektaklu "Dynastia" Fővárosi Nagycirkusz i nie ukrywamy, że to właśnie występem w tym miejscu zwrócił naszą uwagę. Artysta miał także okazję pracować w show "Corteo" Cirque du Soleil podczas podróży po Ameryce Północnej. Wielokrotnie nagradzany dał się odkryć już na całym świecie.


Warto więc, aby usłyszeli o nim także fani w Polsce. Poniżej możecie obejrzeć najbardziej aktualny układ Laido. Jest to prawdziwy majstersztyk pod każdym względem. Uwagę zwraca doskonała reżyseria numeru, dbałość o najmniejsze szczegóły, rekwizyty, idealne zgranie z muzyką. A jeżeli już przy muzyce jesteśmy, to w tym przypadku jest ona jak miód na duszę. Motywem przewodnim jest czołowy utwór z musicalu La La Land, aczkolwiek nie jest to zwykłe pójście na łatwiznę i po prostu puszczenie podkładu z płyty w niezmienionej formie. Zresztą - zobaczcie sami na filmie.


Występ Laido Dittmara to zamknięta opowieść fenomenalnie opowiedziana od A do Z. Wszystko zaczyna się od przypadkowego odkrycia maczug pełniących funkcję nóg od ławki. Już sam ten patent jest niezwykle pomysłowy. Uroki wykonowi dodaje świecąca latarnia, ale też podświetlane maczugi bijące wręcz niebiańskim, białym światłem. W drugiej części występu Laido przechodzi do popisów z użyciem obręczy.


Laido jest wielokrotnym rekordzistą w żonglerce. Potrafi jednocześnie żonglować 11 obręczami, a wykonując jednocześnie podwójny piruet - 7 obręczami. Mistrz nad mistrzami, a sam występ? Poezja. Zobaczcie sami.


33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page