top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Cyrkowe zaklinanie rzeczywistości. Czy cyrki ruszą?


Włoskie cyrki szykują się do świątecznych występów. Boże Narodzenie to dla większości włoskich rodzin cyrkowych bardzo pożądany czas jeśli chodzi o występy. Pogoda wreszcie pozwala grać programy w normalnych warunkach, a wielu Włochów chcąc spędzić święta z rodziną, wybiera wizytę w cyrku.


W ostatnich dniach możemy usłyszeć o co najmniej kilku cyrkach z Włoch, które aktywnie promują swoje świąteczne widowiska mimo, że w tym kraju wciąż obowiązują obostrzenia zakazujące tego typu wydarzeń. Niedawno jeden z cyrków Orfei należący do rodziny Martini ogłosił, że od 23 grudnia do 10 stycznia będzie występował w mieście Lecce - Cavallino. Z kolei inny cyrk rodziny Martini, Circo Rinaldo Orfei, we współpracy z rodzinami Dell'Aqua i Medini chce wystąpić w Palermo. Również Circo Medrano nie zmienia pierwotnych planów występów w Neapolu. Czy to wszystko się uda? Przekonamy się już niebawem.


W tym tygodniu także Cirque Arlette Gruss rozpoczął ponownie sprzedaż biletów na drugą połowę grudnia mimo, że sytuacja we Francji jest tragiczna i nic nie wskazuje na to, że coś zmieni się w kwestii występów do końca tego roku. Mimo to we francuskim środowisku coraz częściej mówi się o tym, że cyrki będą mogły już niebawem występować.


Wszystko to w chwili obecnej wygląda bardziej jak pobożne życzenia niż realne przesłanki wznowienia działalności. Wszystkim jednak życzymy tego, aby jak najszybciej mogli wyjechać na drogi.

61 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

ความคิดเห็น


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page