top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Fővárosi Nagycirkusz o polskim cyrku


W piątek na oficjalnej stronie Fővárosi Nagycirkusz ukazał się artykuł o warszawskiej wystawie poświęconej polskiej sztuce cyrkowej. Przedstawiciele Węgierskiego Muzeum Sztuki Cyrkowej odwiedzili stolicę Polski, by zapoznać się z najnowszą wystawą w Muzeum Narodowym w Warszawie.


Wystawa obejmuje m.in. plakaty cyrków państwowych, zdjęcia klaunów i eksponaty. Pełną relację z wizyty węgierskich przyjaciół w Warszawie znajdziecie TUTAJ. Z Węgier do naszego kraju przyjechał też m.in. uczeń szkoły plastycznej w Budapeszcie.


Fővárosi Nagycirkusz pełni wielozadaniową rolę w podtrzymywaniu i rozwijaniu sztuki cyrkowej. Przede wszystkim wystawia spektakle na najwyższym poziomie, ale oprócz tego prowadzi działalność edukacyjną wśród węgierskich uczniów, kształci nowych artystów, realizuje projekty z zakresu tematów społecznych i kulturowych, a także współpracuje z wieloma zagranicznymi cyrkami i artystami, wzmacniając tym samym pozycję sztuki cyrkowej nie tylko na Węgrzech, ale również w innych europejskich krajach.

49 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page