top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Festiwal w Bayeux świętuje 20 lat


Od 20 do 26 marca potrwa jubileuszowa, 10. edycja Festiwalu Sztuki Cyrkowej we francuskim Bayeux. Ale wydarzenie świętuje 20 lat, bowiem odbywa się co dwa lata. To duża impreza, która każdego roku ściąga na swoją arenę wielkie gwiazdy świata cyrku.


W tegorocznym widowisku przewidziano udział 38 artystów. Gościem honorowym będzie brzuchomówca Willer Nicolodi, który nie weźmie udziału w konkursie. Wystąpi m.in. grupa Kevina Richtera z Węgier, która zaprezentuje deskę oraz ścieżkę akrobatyczną. Ale to nie koniec wielkich numerów. Będą dżygici, duża grupa linoskoczków, nowocześni komicy, duet żonglerski, 3-osobowe hand to hand, lina luźna i trapez kołowy w duecie.


Program zapowiada się ciekawie. Cechą charakterystyczną Festiwalu w Bayeux jest fakt, że w ostatnich latach każdy program bardzo znacząco różni się od siebie. W przeciągu ostatnich edycji można było zobaczyć zarówno bardzo klasyczne, tradycyjne przedstawienia z typową, cyrkową muzyką jak i spektakle kompletnie nowoczesne, z bardzo współczesną choreografią i muzyką.

58 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page