top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Halloweenowe cyrki na Węgrzech

Już od kilku lat na Węgrzech 31 października znany jako Halloween jest w sposób zauważalny obchodzony przez znaną cyrkową rodzinę Richter. W okolicach tej daty artyści Magyar Nemzeti Cirkusz robią bowiem specjalne halloweenowe show.


Wówczas to wszyscy przebierają się za straszne postacie, a cały cyrk przyozdobiony jest motywami z Halloween. Nie inaczej jest w tym roku, w Budapeszcie, w którym 1 listopada Narodowy Cyrk Węgierski kończy sezon 2021. I tu kolejny szczegół różniący Węgry od Polski - u naszych południowych sąsiadów cyrki normalnie występują 1 listopada z tą różnicą, że jest to dzień świąteczny.


Pomysł halloweenowego show w tym roku podłapał także Richter Florian Cirkusz. Ten z kolei występuje w Szekesfehervar na targowisku.


Niewątpliwie tego typu występy są prawdziwym wyjątkiem od reguły u Węgrów, którzy są ultra tradycyjni, folkowi i ultra narodowi. Podobnie rodzina Richter preferuje cyrk w tradycyjnym wydaniu, a tymczasem w okolicach tej daty mamy coroczne urozmaicenie cyrkowej oferty, w dodatku przy okazji amerykańskiego święta.


27 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page