top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Ministerstwo Kultury zakończyło weryfikację beneficjentów. Wypłaty będą niższe


Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zakończyło ponowną weryfikację listy beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury po kontrowersjach jakie ona wywołała. Wypłaty zasiłków będą niższe.


Podczas powtórnej weryfikacji poddano analizie m.in. zgodność oświadczeń składanych przez beneficjentów z ich faktycznym profilem działalności. Jednocześnie Ministerstwo zastrzega, że "weryfikacja merytoryczna w niektórych przypadkach być może potwierdzi brak zasadności części przedstawionych przez wnioskodawcę kosztów. W takich sytuacjach kwoty dotacji mogą także ulec pomniejszeniu.". Urzędnicy używają określenia, że kwoty "generalnie" zostały obniżone. Czy dla wszystkich? To się okaże, gdy zostanie to podane do informacji publicznej, co na razie nie zostało uczynione.


Wczoraj Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny rozpoczęły konsultacje z beneficjentami i podpisywanie umów z tymi, których wnioski zostały już zweryfikowane. Konsultacje są ostatnim etapem weryfikacji. O kwotach dofinansowań dla podmiotów cyrkowych oczywiście poinformujemy na łamach naszego portalu.

108 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page