top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Moda na różowe. Przyszła od "Areny"?

Z pewnością całkowicie nieświadomie i bez wcześniejszego uzgadniania, w polskim cyrku zapanowała moda na różowe i kolorystycznie podobne do różowego materiały reklamowe. Różowy i fioletowy to wbrew pozorom bardzo ciekawe kolory na cyrkowe plakaty i ulotki. Ale skąd przyszła ta moda?


Czyżby inspiracją - świadomą albo podświadomą - były zeszłoroczne plakaty Cyrku Arena? Przypomnijmy, że w minionym roku "Arena" promowała swoje spektakle afiszami na których w tle dominował róż i które, trzeba przyznać, wizualnie sprawdziły się bardzo dobrze. "Moda" na różowe mogła przyjść stąd. ;)


Chociaż przypomnijmy, że różowy to bardzo popularny kolor na plakat i planszę, ale bardziej za granicą, zwłaszcza w Niemczech i Włoszech. W Polsce przez lata był to raczej kolor "tabu". Dominowały, niesłusznie, czerwień i błękit. Chociaż oczywiście zdarzały się też różowe plakaty i plansze jak chociażby plakat 2012 Cyrku Korona, czy jedna z wersji plakatu Cyrku Wictoria. Niemniej - nigdy dotąd różowy na materiałach reklamowych nie był tak popularny jak w obecnym sezonie 2023...


186 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page