top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Na Weltweihnachtscircus będą same gwiazdy. Jak zawsze.


Weltweihnachtscircus w Stuttgarcie to bez wątpienia największa niemiecka zimówka obok tej w Dreźnie i "Charles Knie". Impreza tej zimy wreszcie powróci po dwóch latach nieobecności, a na jej arenie zagoszczą absolutnie największe gwiazdy świata cyrku.


Widzów bawić będzie amerykański mistrz humoru Bello Nock. Tresurę koni poprowadzi laureat Festiwalu w Monte Carlo, Flavio Togni. Yves & Ambra Nicol zachwycą widzów swoim zmysłowym tańcem na szarfach, a Quinzy Azzario zaprezentuje niewiarygodny pokaz stójkarski. Nie zabraknie grupy bębniarskiej Revolution Gauchos. Mongolian Circus przedstawi balans na kulach. Goście będą mieli też okazję podziwiać spektakularne akrobacje na wysokiej linie poziomej w wykonaniu Grupy Gerling. Będzie również biały klaun Yann Rossi i bardzo wysokie monocykle - Wesley Williams. Organizatorzy zapowiadają też udział Rene Casselly junior, na razie nie wiadomo dokładnie w jakiej roli. Rene jest teraz bardzo znany w Niemczech po tym jak wygrał tamtejszą edycję Tańca z Gwiazdami. Jedno jest pewne - wymienione przez nas numery to nie jest pełny program tej zimówki. Będzie się działo!


Weltweihnachtscircus zawsze słynął z porządnych i licznych tresur. Praktycznie w każdym programie zimowym musiały równocześnie pojawić się tresury lwów, słoni, koni, a najlepiej jeszcze uchatek, czy papug. Niestety głupia polityka miasta sprawiła, że dyrekcja musiała w ostatnich latach "stonować" trochę pokazy zwierzęce, mimo szczerych i dobrych chęci. Ale nie ma się czym przejmować - zwierząt jest mniej, ale po pierwsze są, a po drugie są to pokazy najlepsze z najlepszych. I o to chodzi we współczesnym cyrku, by czasami zaprezentować czegoś mniej, ale na wybitnym poziomie.

60 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page