top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

O polskim cyrku w Budapeszcie - tak było w roku 2017

Mogłoby się wydawać, że o polskiej sztuce cyrkowej Europa niespecjalnie pamięta, ale zdarzają się wyjątki, które podnoszą na duchu i wyprowadzają z tego mylnego niekiedy przekonania. Być może część z Was pamięta, że w roku 2017 Fővárosi Nagycirkusz w Budapeszcie zorganizował spektakl poprzedzający główny spektakl sezonowy, w którym to programie skierowano tematykę na kraje otaczające Węgry i ich tradycje.


Wystąpili artyści z Polski, Słowacji, Ukrainy, Chorwacji, Rumunii, Austrii i oczywiście z Węgier. Występ artysty danej narodowości poprzedzony był krótką prezentacją kraju z którego pochodził w postaci materiału wideo i tańca narodowego. Nasz kraj reprezentowali Irina & Seweryn Szeibe oraz Grzegorz & Swietlana Jednoróg. Łącznie w wykonaniu tej czwórki wspaniałych artystów można było zobaczyć trzy świetne numery - ramkę, akrobacje w kole oraz pokaz psów. Był to jeden z najbardziej polskich numerów w Budapeszcie, chociaż wcześniej i później pojawiali się tam artyści z Polski.


Zgodnie z tematyką i konstrukcją spektaklu, dokonano prezentacji także Polski - najpierw poprzez film, a potem poprzez narodowy taniec Polonez. Być może większość z Was pamięta ten występ, nie tyle z programu na żywo, co z transmisji, która była realizowana przez cyrk wiosną tego roku. My dziś postanowiliśmy przypomnieć Wam ten moment, kiedy słowo Polska dumnie brzmiało na arenie w Budapeszcie. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z prezentacji polskich artystów. Czasami nawet my Polacy nie potrafimy tak sprzedać własnej sztuki i obyczajów, jak zrobiły to za nas osoby z zagranicy.


W kolejnych artykułach przypomnimy polskie występy ze spektaklu 2017 w Budapeszcie.


36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page