top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Potęga cyrku - niepełnosprawny akrobata zachwyca publiczność

Nie od dziś wiadomo, że Stany Zjednoczone to kraj nieograniczonych możliwości. USA od zawsze uchodziły za oazę tolerancji i poszanowania dla każdego człowieka bez względu na płeć, zawód, kolor skóry, wyznanie, wiek, miejsce zamieszkania. Właśnie w tym amerykańskim duchu działa nowojorski Big Apple Circus.


W 2019 roku na jego arenie można było zobaczyć niezwykły duet - Dupla Mão na Roda z Brazylii. Artyści prezentują hand to hand, ale numer jest o tyle niezwykły, że jeden z wykonawców jest niepełnosprawny - jeździ na wózku. Mimo to artyści występują normalnie i cieszą oczy publiczności, która jest zachwycona ich umiejętnościami!


Poniżej prezentujemy filmik z ich występu w "Big Apple". Co tu dużo mówić - to poezja dla oczu móc oglądać wzorową współpracę dwóch artystów, namacalne pokonywanie ludzkich barier i ograniczeń, a do tego móc oglądać to wszystko w takiej oprawie jak ta w amerykańskim cyrku, z nastrojową muzyką gran na żywo i perfekcyjnie oświetloną areną. Coś pięknego! Właśnie taki jest cyrk i właśnie tak wygląda prawdziwy duch cyrku.


47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page