top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Spotkanie dwóch światów w Cieszynie


Za tydzień, w niedzielę 16 lipca będziemy światkami najciekawszego przypadku w naszym regionie cyrkowym od lat. W Cieszynie - polskim i czeskim spotkają się dwa światy.


Jednocześnie swoje programy będą prezentować cyrki Korona i Humberto. Dlaczego mówimy o spotkaniu dwóch światów? Przede wszystkim pod kątem zwierząt. Ten przykład idealnie pokazuje to, że kwestia podejścia (przede wszystkim urzędników, ale też i widzów) do cyrku ze zwierzętami to rzeczywiście stan umysłu. Śmiech przez łzy, ale przypomina to klasyczną cyrkową repryzę dyskoteka - "Tam nie wolno, a tu wolno". Czechy - kraj w którym społeczeństwo nie zgłupiało do reszty w kwestii cyrków ze zwierzętami i Polska... Tyle wystarczy.


Spotkanie dwóch światów tyczy się także czasu postoju. "Humberto" spędzi na placu tydzień, "Korona" 24 godziny. Ale są też i podobieństwa - namiot o tej samej średnicy 32 metrów, podobna ilość artystów w programie, obie marki dobrze znane, zasłużone, oba programy na zadowalającym poziomie. Gdyby ktoś zechciał zrobić sobie błyskawiczne zestawienie dwóch światów cyrkowych to polecamy wizytę w Cieszynie za tydzień.

167 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page