top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

To będzie sezon wielkich powrotów


Sezon 2022 będzie najciekawszym sezonem w Europie od lat. Wszystko to za sprawą wielkich powrotów jakie nas czekają w tym roku. Po dwóch latach przerwy giganci wreszcie powiedzieli dość i mimo licznych trudności wyruszają na europejskie drogi.


Jeden z takich powrotów już stał się faktem. Circus Krone wystąpi premierowo w Monachium za dwa tygodnie. Także w tym roku powróci Circus Theater Roncalli, który jesienią wreszcie zagości pod ratuszem we Wiedniu. Choć na razie o tym cicho, to nie ma się co czarować - Zirkus Charles Knie też będzie miał ochotę by wreszcie wystąpić.


Powrócą cyrki skandynawskie. W trasę na nowo wyjedzie Cirkus Arena oraz szwedzki Cirkus Olympia. Czekamy też na ponowny powrót Circo Medrano, który na pewno nastąpi tego sezonu.


Wreszcie powróci wiele upragnionych zimówek takie jak ta w Dreźnie, czy Stuttgarcie. Powróci Festiwal we francuskim Bayeux, a jeśli chodzi o polskie podwórko, to ponownie wyjedzie Cyrk Safari.


Sezon zapowiada się doprawdy ekscytująco. Dopiero gdy zabrakło tak wielu znakomitych cyrków, wszyscy uświadomiliśmy sobie jak wielką rolę pełnili właśnie ci ambasadorzy sztuki cyrkowej. Są cyrki za którymi się nie tęskni, ale tęsknota za "Krone", "Medrano", czy "Charles Knie" jest tęsknotą bezwarunkową.

124 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page