top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Wielka gala cyrku węgierskiego 14 stycznia w Budapeszcie. Będzie LIVE!


W przyszłym roku Fővárosi Nagycirkusz będzie obchodzić 50. rocznicę powstania budynku cyrku w Parku Miejskim. Jednak należy przypomnieć, że historia Stołecznego Cyrku sięga 131 lat wstecz.


14 stycznia od 19:00 facebookowa strona cyrku pozwoli publiczności śledzić na żywo wielką galę z okazji rocznicy otwarcia nowego budynku Fővárosi Nagycirkusz, które miało miejsce w 1971 roku! Będzie to niesłychana feta w Budapeszcie i wiekopomny hołd dla gigantów areny węgierskiej.


Na cześć ówczesnego wydarzenia, cyrk po raz kolejny zorganizuje spektakularną galę z udziałem wielkich węgierskich artystów. Pojawią się na niej klasyczne pokazy cyrkowe, przywołujące na myśl wielkich poprzedników.


Z kolei w nowym programie "Dynasties", który będzie można oglądać od lutego w Budapeszcie, zostaną zaprezentowane spektakle wysławiające węgierską sztukę. W programie, który będzie można oglądać od 13 lutego do 18 kwietnia, co trzy tygodnie będą pojawiać się różni wykonawcy, a na arenie wystąpi łącznie ponad 70 wybitnych węgierskich artystów. Będą to między innymi: Richter Kevin i jego zespół z numerem deska, trapeziści z grupy Weiss junior, a członkowie cyrkowych dynastii Donnert, Richter i Adam wykonają wspólny pokaz woltyżerki konnej. Spektakl obejmie prawie wszystkie gatunki sztuki cyrkowej, od numerów napowietrznych, żonglerki, akrobatyki, transformacji, jazdy na rolkach, stania na rękach i iluzji po pokazy papug i psów. O śmiech zadbają wybitni klauni.

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page