top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Zbiórka na album cyrkowy. Wpłać bo warto!


W Internecie ruszyła zbiórka na pokrycie części kosztu wydania albumu fotograficznego "Arena" poświęconego polskiej sztuce cyrkowej od kulis. Zbiórka dostępna jest TUTAJ.


Jest to przedsięwzięcie niezwykle ciekawe. Dlaczego? Bo ukazuje cyrk polskim takim, jaki on jest. Obnaża stereotypy, pokazuje pasję i miłość - do zawodu, do areny, występów, publiczności i wreszcie do zwierząt. Materiały zostały zebrane w Cyrku Katarzyna. Zaraz ktoś mógłby parsknąć i powiedzieć: "A czemu nie w Zalewskim?". My na to - jest romantyzm w małych, prowincjonalnych cyrkach. Czasem nawet większy niż w wielkich machinach. Dzięki pobytowi autora w cyrku, powstały unikatowe zdjęcia i materiały, zostały zgromadzone także cyrkowe opowiadania, historie i anegdoty.


Naprawdę jest to zacna inicjatywa, a dzięki realizacji tego projektu autor sam przekonał się do cyrku i po prostu uszanował sztukę cyrkową jako kulturę. Publikacja ta na pewno nie zaszkodzi cyrkowi polskiemu, a może tylko pomóc i już chociażby tylko z tego powodu warto dać na nią chociażby 5 zł. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w zbiórce!


(Autor zdjęcia: Dariusz Szubiński)

142 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page