top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Zejść na psy? To komplement!

Nam w Polsce pokaz psów w cyrku zwykle kojarzy się z dosyć kiczowatym pokazem podczas którego kilka piesków biega w kółko i ochoczo skacze przez obręcz, jednak trzeba przyznać, że w ostatnich latach ten stereotypowy obraz został przełamany przez głębsze pokazy z treścią chociażby za sprawą Duetu Szeibe, czy Barbary Foryś.


Jeszcze dalej idzie budapesztański Fővárosi Nagycirkusz. Tam było już kilka programów w których ze zwierząt były wyłącznie psy. Ale za to jakie! Ciekawe rasy, niekiedy o bardzo oryginalnym umaszczeniu. Ponadto wszystkie te pokazy miały w sobie opowieść, ukryty przekaz, były po prostu "zwierzęcymi perełkami". I to jest właśnie właściwie robiona współczesna tradycyjna sztuka cyrkowa w dobrym rozumieniu.


Od jesieni już w Cyrku Stołecznym ze swoim wyjątkowym pokazem psów gości Rosjanin Michail Ermakov, który na niedawno zakończonym Budapest Circus Festival zdobył jedną z najwyższych nagród. Dlaczego jego występ jest aż tak wyjątkowy? Po prostu zobaczcie to samo na filmie poniżej. Występ z klasą, w dobrym guście, perfekcyjnie dopracowany - to tylko powierzchniowe wrażenia. Ujmuje przede wszystkim sam koncept - psia szkoła. Zaskakują umiejętności jakie posiadają te zwierzaki - marzą tablicę, liczą, siadają w ławce - wszystko bezbłędnie. Pozytywnie zaskakuje także różnorodność ras psów w pokazie Michaila, który jest wyraźnie zakręcony na punkcie swoich psiaków. I to jest właśnie występ na miarę XXI wieku - z pomysłem, niesztampowy, z przesłaniem i tematyką bliską każdemu z nas. Nic więc dziwnego, że po występie Rosjanina publiczność niejednokrotnie wiwatuje tak samo jakby z areny po zakończonym pokazie schodził Martin Lacey czy też rodzina Knie.


Można mieć w programie jeden występ ze zwierzętami, w dodatku tylko z psami, a jednocześnie "nie zejść na psy"? Można, jak najbardziej. Wszystko czego potrzebujemy to nie pieniądze, nie drogie rekwizyty, a pomysł, idea no i najważniejsze - dobre chęci. :) Oglądajcie występ Michaila z przyjemnością!


87 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page