top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Alex Band od 35 lat w Circus Conelli

Od 35 lat jeden z najwybitniejszych polskich zespołów wszech czasów - Alex Band i Aleksander Maliszewski - gra dla szwajcarskiego cyrku zimowego Conelli. To prawdziwa duma całej polskiej muzyki rozrywkowej, bowiem wszystkich zasług Alex Bandu nie sposób wymienić.


Alex Band i Aleksander Maliszewski odpowiadali za oprawę muzyczną polsatowskiego Gwiezdnego Cyrku, Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Monte Carlo, opolskich i sopockich festiwali muzycznych. Nie ulega też wątpliwości, że takie piosenki jak "Za tobą pójdę jak na bal" Krzysztofa Krawczyka, podbiły listy przebojów właśnie za sprawą muzyki napisanej przez Alex Band i Aleksandra Maliszewskiego. Fenomenalnie brzmiały utwory Zbigniewa Wodeckiego w aranżacji Alex Bandu... Orkiestra została utworzona w 1979 r. z inicjatywy m.in. dyrektora Estrady Poznańskiej - Stanisława Nowotnego.


Kilka muzycznych aranżacji legendarnego polskiego zespołu Alex Band możecie usłyszeć na filmikach poniżej, a tym, którzy chcą tego doznać na żywo, polecamy kierunek Szwajcaria i Circus Conelli zimą tego roku.


61 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page