top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Legendarny Big Apple Circus powraca

W tym przypadku śmiało można powiedzieć, że legendy się przyciągają. Amerykański Big Apple Circus po licznych zawirowaniach związanych z epidemią powraca na równie legendarnym placu - Lincoln Center w Nowym Jorku.


Pojawienie się grantowego wielkiego namiotu wywołało spory entuzjazm wśród wielu nowojorczyków. Big Apple zaprezentuje swój całkowicie nowy program 2021/2022, którego główną gwiazdą będzie słynny linoskoczek Nik Wallenda - reprezentant 7. pokolenia cyrkowej rodziny. Ponadto w programie cyrku widzowie zobaczą przeuroczy pokaz jamników znany z areny Cirque d'Hiver Bouglione, a prezentowany przez Dianę Vedyashkinę, akrobacje na trapezie, szarfach, gry ikaryjskie, żonglerkę, ekwilibrystykę na wałkach, dużą iluzję, hula-hoop, a także nieustraszoną grupę linoskoczków.


Kilka dni temu jedna z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych w swoim porannym paśmie zaprezentowała krótki urywek z budowy szapita i zaprosiła na jesienno - zimowe występy w Nowym Jorku. Big Apple Circus to ikona amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, wywodząca się właśnie z Nowego Jorku. Każdego roku prezentuje widowiska z oszałamiającą energią i oprawą, z towarzyszeniem orkiestry i profesjonalnych choreografów. 10 lat temu stacja Discovery nakręciła kilkuodcinkowy program o kulisach pracy Big Apple Circus. Widzowie mogli wówczas zobaczyć m.in. proces wymiany grupy trapezistów, którzy nie spełnili oczekiwań władz cyrku co do poziomu, na bardziej zaawansowaną grupę.


56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page