top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

"Medramo" w Szwajcarii

Niezwykle ciekawa sytuacja w Szwajcarii. Powstał trzeci w Europie Cyrk Medrano, a do tego - drugi włoski! Jak to możliwe? Wyjaśniamy w dalszej części artykułu.

Od zeszłego sezonu po Szwajcarii jeździ włoski Circo Picard. W tym sezonie również wjechał do tego kraju, ale pod zmienioną nazwą - Circus Medrano. Rzecz jasna ten włoski "Medrano" jeżdżący po Szwajcarii nie ma nic wspólnego ze słynnym Circo Medrano należącym do rodziny Casartelli.


Warto wspomnieć, że także we Francji działa od lat Cirque Medrano i tutaj drobna ciekawostka - gdy ponad 10 lat temu Circo Medrano udał się na tournee do Francji, musiał zmienić nazwę, gdyż tam nie ma praw do używania marki "Medrano". Wszystkie napisy z nazwą cyrku zostały usunięte z cyrkowych wozów, a artyści reklamowali się jako bajkowe show "Alladyn".


W tegorocznym programie włoskiego Circus Medrano podróżującego po Szwajcarii zobaczymy ultra klasyczną tresurę - mecz psów, także numer jeździecki, trapez kołowy, akrobacje na maszcie, latające trapezy, repryzy klauna i wiele innych atrakcji cyrku tradycyjnego.

101 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page