Największe niemieckie cyrki nie wyjeżdżają w sezon
- Boss

- 1 minutę temu
- 1 minut(y) czytania
W Niemczech istnieje wiele cyrków, które kiedyś podróżowały w sezonie letnim, ale ze względów finansowych obecnie organizują jedynie zimówki z których żyją przez cały rok. To grono u naszych zachodnich sąsiadów cały czas się powiększa, a obecnie dołączyły do niego największe niemieckie cyrki, które nie wyjadą w sezon 2026.
Mowa o Circus Probst, który już drugi rok z rzędu nie wyjedzie w trasę objazdową, a lato spędzi w Gelsenkirchen, gdzie zorganizuje park rozrywki dla dzieci. Podobną decyzję jakiś czas temu podjął Circus Voyage. Latem nie podróżuje także nieco mniejszy Circus Afrika. Wszystkie te cyrki jeszcze przed pandemią aktywnie przemierzały drogi w Niemczech. Nie jeździ także Circus Carl Busch (ale często organizuje show konne Yakari), a także Circus Aeros.
To niestety znak obecnych czasów na Zachodzie, a jednocześnie zmieniających się przyzwyczajeń klientów, którzy, co może zaskakiwać, chętniej chodzą do cyrku zimą niż latem. Ten trend utrzymuje się w Niemczech już od wielu lat i ciągle nasila się.





Komentarze