top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

O zwierzętach na scenie w Warszawie


W dniach 15 - 16 listopada w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego odbyła się międzynarodowa konferencja w języku angielskim pt. "The Animal on Stage" organizowana przez wspomniany Instytut, Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej UW oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW.


Celem konferencji była dyskusja na temat szeroko zakorzenionej roli zwierząt w sztuce i kulturze. Zorganizowano kilka paneli dyskusyjnych. Rozmawiano między innymi o ogrodach zoologicznych, historycznych ujęciach zwierząt w kulturach różnych narodów jak również o występach zwierząt w cyrku. I właśnie ten temat przedstawiał szeroko włoski przedstawiciel Szkoły Sztuki Cyrkowej w Weronie, Antonio Giarola. Wydarzenie było o tyle ciekawe, że wypowiadali się w nim eksperci, a nie przypadkowi ludzie z ulicy mówiący to za co im się zapłaci.


Wydarzenie odbyło się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Bardzo cieszy fakt organizowana tego typu dyskusji w naszym kraju. Szkoda tylko, że w Polsce o interesach klasycznego cyrku ze zwierzętami musi wypowiadać się włoski znawca cyrku, a nie nasi rodacy...

55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page