top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Przybliżamy Cirkus Kellner podróżujący po Polsce


Kolejny rok z rzędu do Polski wjechał niewielki czeski cyrk rodziny Kellner, który już od wielu lat przemierza drogi Śląska i Opolszczyzny. Dzięki uprzejmości fana Łukasza, który był na programie w Centawie, możemy Wam nieco przybliżyć tą cyrkową grupę.


"Kellner" nie aspiruje do bycia dużym cyrkiem w zachodnim stylu. To rodzina, która na scenie pod namiotem prezentuje to, co umie robić najlepiej - iluzję oraz zabawne skecze. Cały program wraz z przerwą trwa blisko dwie godziny, a bilety kosztują 15 zł. Nie ma tu typowej areny, ani innych numerów poza iluzją i komedią. Ale jak już wspomnieliśmy, rodzina Kellner robi to, co kocha, prezentując komedianckie show i wcale nie afiszując tego jako "wspaniały, tradycyjny cyrk z najlepszymi artystami z czterech świata stron", odwiedzając przy tym jedynie malutkie miejscowości.


Najlepsze jest to, że ludzie to w 100 % kupują. Publiczność niejednokrotnie bawi się wyśmienicie, a ból brzucha od śmiechu po dwugodzinnym widowisku jest gwarantowany!


W Cirkus Kellner najlepszy jest patent na widza, który jest stosowany od wielu lat - pierwszego dnia pobytu w miejscowości, na koniec programu rodzina zaprasza wszystkich na kolejny wieczór - będzie prezentowany całkowicie nowy program. Drugiego dnia, na koniec występu, publiczność jest zapraszana nazajutrz na kolejny zupełnie nowy występ. I tym samym cyrk stoi na jednym placu trzy dni, ma zapewnioną frekwencję, bo wiele z tych ludzi, którzy byli na pierwszym programie, przychodzi na kolejne - w końcu to 3 wieczory zapełnione rozrywką, każdy tylko po 15 zł, a artyści mają chwilę wytchnienia, ponieważ nie muszą robić codziennych przerzutów ani reklamy, a paliwa w wozach starcza na wiele tygodni.


Imponują nam tacy ludzie i takie pomysły. Ta rodzina ma po pierwsze wielki talent i wielką pasję do tego, co robi, widać to od razu, czuje to publiczność i dlatego tak reaguje. Po drugie rodzina Kellner robi to, co kocha, wykonuje romantyczny zawód, zarabiając przy tym, ale co ważne - najpierw jest pasja, a za pasją idą pieniądze, i to jest piękne z punktu widzenia miłośnika tego rodzaju sztuki, a zarazem rzadko dziś spotykane, głównie przez zamknięte umysły większości dyrekcji i chęci do zrobienia czegoś więcej niż tylko chłodnej kalkulacji.


W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z tegorocznej trasy czeskiego Cirkus Kellner. Zapraszamy do ich obejrzenia.

2344 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page