top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Sezon cyrkowy w Polsce raczej nie zacznie się w terminie


Patrząc na to, co dzieje się wszędzie dookoła, trudno oczekiwać, że sezon cyrkowy w Polsce przebiegnie bez komplikacji. Już sama data startu sezonu w naszym kraju stoi mocno pod znakiem zapytania.


Niestety, ale wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że cyrki w Polsce nie wyruszą w trasę tradycyjnie w ostatni tydzień lutego albo w pierwszy weekend marca. Bardzo optymistycznym scenariuszem byłby początek sezonu pod koniec marca, ale prędzej można spodziewać się przełomu kwietnia i maja, a nawet samego maja, po weekendzie majowym.


Co prawda sytuacja jest stabilna, ale wciąż beznadziejna. W takich warunkach znoszenie obostrzeń graniczy z cudem, ale bądźmy szczerzy - nawet gdyby pozwolono cyrkom jechać w sezon, to wątpliwym jest, że frekwencje byłyby zadowalające. A bez ludzi kupujących bilety nie ma sztuki, nie ma spektakli, nie ma dobrych numerów i licznego grona artystów.


W roku 2021 raczej należy się spodziewać powtórki z sezonu 2020. Przy takich prognozach i tak to, co planują niektóre polskie cyrki wydaje się być bardzo odważnym pomysłem.


Oczywiście wszelkie przewidywania w chwili obecnej to jak wróżenie z fusów. Niestety tutaj nie pomoże nawet największy optymista. Należy się cieszyć z tego, że w ogóle będzie jakiś sezon. Oby dłuższy od poprzedniego.

179 wyświetleń1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


Madge
Madge
Jan 07, 2021

Wydaje mi się, że nie ma co liczyć na rozpoczęcie sezonu przed końcem kwietnia. Na chwilę obecną nic nie zapowiada znoszenia obostrzeń, a rozrywka i tak pewnie będzie ostatnia w kolejności.

Like
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page