top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Technologia druku 3D w Cyrku Arena


Polski Cyrk Arena znany jest z zamiłowania do licznych nowinek i gadżetów. Wystarczy wspomnieć o sektorach rozkładanych z przyczepy, kasie z hydraulicznymi podnośnikami, czy też o ozdobnym autku reklamowym, które kiedyś jeździło z cyrkiem. Teraz "Arena" wkroczyła w obszar nowoczesnych metod prototypowania.


Za pomocą technologii druku 3D, z tworzywa sztucznego, zostało wydrukowane całe wnętrze cyrkowego namiotu. Dzięki temu widzowie, zwykle nieobeznani w rozkładzie miejsc, będą mogli podjąć świadomą decyzję w jakim konkretnie miejscu chcą usiąść. Płaskie szkice na papierze nie zawsze oddają charakterystykę miejsca namiotu.


Trzeba przyznać, że jest to pomysł bardzo oryginalny, bowiem "Arena" jest chyba pierwszym cyrkiem na świecie, który wprowadził trójwymiarowy model swojej widowni. Pomysł nie dość, że oryginalny, to jeszcze stosunkowo tani, bowiem przy projektach takiej wielkości jak widownia cyrku, koszt zużytych materiałów zwykle nie przekracza 100 - 200 zł, a często jest jeszcze dużo niższy.

156 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page