top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Wladimir Putin ratuje rosyjski cyrk

W związku z trudną sytuacją kultury spowodowaną chińskim wirusem, prezydent Federacji Rosyjskiej, Wladimir Putin postanowił przekazać państwowym cyrkom rosyjskim ponad 21 000 000 rubli na utrzymanie zwierząt cyrkowych. W roku 2021 prezydent przekaże kolejną transzę państwowej pomocy, tym razem prawie 129 000 000 rubli.


Przez wirusa zarobki instytucji kulturalnych, w tym cyrków, mocno spadły. Wciąż jednak istnieje konieczność utrzymania w dobrostanie wszystkich zwierząt, których ilość w Rosji jest liczona w tysiącach. Jak twierdzą przedstawiciele rosyjskiego świata cyrku, zwierząt nie można się tak łatwo pozbyć w kryzysie tak jak kilku tysięcy ludzi po prostu zwolnionych przez Cirque du Soleil.


O pomoc do prezydenta Rosji apelował Edgard Zapashny, wybitny trener zwierząt i dyrektor generalny Wielkiego Cyrku Moskiewsiego. Wladimir Putin stwierdził, że cyrki są integralną częścią kultury i historii rosyjskiej oraz, że kto staje przeciwko cyrkowi w Rosji, staje przeciwko całemu państwu rosyjskiemu.

17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page