top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

13 lat KMC. Jak wyglądał świat cyrku w 2008? [ZESTAWIENIE]

Minęło 13 lat działalności Portalu KMC - Klub Miłośników Cyrku. Przez ten czas opublikowaliśmy niezliczoną ilość treści oraz zdjęć i dziękujemy wszystkim, którzy przez te wszystkie lata byli z nami. Tego roku zamiast typowego podsumowania i podziękowań, chcemy Wam przypomnieć jak wyglądał świat cyrku w roku 2008, czyli w roku w którym rozpoczynaliśmy działalność. Zobaczcie nasze zestawienie!


GWIEZDNY CYRK W POLSACIE

W marcu 2008 gdy zaczynaliśmy, trwało właśnie najdroższe show w historii Telewizji Polsat realizowane na bazie Cyrku Zalewski pod Pruszkowem. Choć Gwiezdny Cyrk doczekał się tylko jednej edycji, to bardzo pobudził rynek cyrkowy w Polsce, a wzrost frekwencji odczuły na długo wszystkie cyrki w kraju. Jak zapewne większość pamięta, jednym z jurorów w programie była Ewa Zalewska, a gwiazdy, które wówczas występowały na arenie wielokrotnie z różnych okazji pojawiały się w późniejszych latach pod namiotami Cyrku Zalewski.


NOWY POLSKI CYRK ARENA

W sezon 2008 wyjechał nowy polski cyrk pod reaktywowaną nazwą "Arena". Nowy cyrk choć wzbudził zainteresowanie wśród fanów i artystów nie przyszedł jednak "na gotowe" i na renomę musiał sobie zapracować. Przecież w pierwszych kilku latach musiał konkurować przede wszystkim z rozwijającą się "Europą", ale także cyrkami "Safari" i "Arlekin".


NOWE NAMIOTY POLSKICH CYRKÓW

W roku 2008 aż trzy polskie cyrki wyjechały z zupełnie nowymi namiotami. Do grupy tej należały cyrki "Europa", "Korona" i "Arlekin".


REAKTYWACJA WARSZAWSKIEGO FESTIWALU

W marcu 2008, gdy rozpoczynaliśmy naszą działalność wszyscy postawili już krzyżyk na festiwalach Cyrku Zalewski zakończonych w roku 2004 wraz z 9. edycją. Tymczasem jesienią 2008 roku najsłynniejszy polski cyrk zorganizował jubileuszową, 10. edycję Festiwalu z wielką pompą - była orkiestra, słynni Navas Brothers, Petra & Roland Duss i wielu innych znamienitych artystów.


NIEMIECKI CYRK BEROLINA W POLSCE

W roku 2008 po raz pierwszy do Polski przyjechał niemiecki Cyrk Berolina. Swoją wielkością wzbudzał sensację wszędzie, gdzie się pojawiał.


SŁONIE W CYRKU KORONA

W sezonie 2008 w Cyrku Korona po raz pierwszy od dawna pojawił się sensacyjny pokaz słoni. Niewątpliwie był to strzał w dziesiątkę.


BARAKOWOZY

Jeszcze 13 lat temu wszędzie popularne były barakowozy, czyli najczęściej drewniane wagony mieszkalne. Miały swój urok, ale i swoje wady. Dziś już ciężko je spotkać w cyrkowych krajobrazach.


MELKART BALL WYGRYWA MAM TALENT

Pierwszą polską edycję "Mam talent" wygrał polski duet akrobatyczny Melkart Ball, prezentujący numer hand to hand. Chłopaki, jak później sami mówili w wywiadach, nie chcieli występować w cyrku i rzeczywiście ciężko ich było spotkać na arenach. W Polsce zaprezentowali się tylko na Festiwalu Talentów w Cyrku Korona. Warto przypomnieć, że w tej samej edycji "Mam talent" Ssnake dostał się do finału.


PORTALE CYRKOWE DZIAŁAJĄCE W POLSCE

W momencie debiutu KMC w Internecie prężnie działały dwie inne strony poświęcone cyrkom polskim i zagranicznym - Cyrk-Fan oraz Cyrk-Portal, który później przerodził się w Circus Friends Poland. Można było na nich znaleźć ciekawe fotorelacje, newsy i komentarze. Facebook wówczas raczkował, więc nie było opcji, by znaleźć jakiekolwiek informacje o cyrkach w Polsce poza portalami cyrkowi oraz lokalnymi stronami internetowymi.

115 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page