top of page
 • Zdjęcie autoraBoss

[15 LAT KMC] Kodeks etyczny


15 lat KMC to szmat czasu. Wciąż celebrujemy ten piękny jubileusz. Przedstawiliśmy już 15 najchętniej oglądanych przez Was filmów wstawionych na nasz profil na YouTubie, a dziś bardziej symboliczny gest - kodeks etyczny KMC.


Z okazji 15-lecia postanowiliśmy jasno sprecyzować nasze ideały tak, aby każdy kto odwiedza nasz serwis wiedział, czego się po nim spodziewać. Dlatego powstał kodeks etyczny, zbiór dziesięciu podstawowych wartości jakimi kierujemy się w codziennym tworzeniu portalu. Jesteśmy dumni z tego małego przedsięwzięcia, ponieważ żaden inny portal nie skupia się na tych kwestiach, które są kwestiami fundamentalnymi, bowiem wypuszczając cokolwiek w sieć, Internet, trzeba być za to odpowiedzialnym i liczyć się z tym, że treści te trafiają do wielu różnych odbiorców, w wielu różnych miejscach na świecie. Zatem - tworzymy dla Was portal, profil na Facebooku, zdjęcia, filmy, inne materiały i co więcej - robimy to świadomie.


Kodeks etyczny w każdej chwili jest dostępny na naszej stronie w menu w zakładce WIĘCEJ - TUTAJ. Możecie go znaleźć również w tym artykule, poniżej. Dziękujemy za przeczytanie go!


KODEKS ETYCZNY POLSKIEGO PORTALU SZTUKI CYRKOWEJ KMC - KLUB MIŁOŚNIKÓW CYRKU

 1. Portal KMC zawsze publikuje sprawdzone, potwierdzone i rzetelne informacje, a w przypadku wiadomości, których nie można w stu procentach zweryfikować w danym momencie, w sposób jasny i klarowny o tym informuje.

 2. Portal KMC dba o najwyższą jakość publikowanych treści słownych, dlatego zwracamy szczególną uwagę na poprawną pisownię i ortografię. Z szacunku do Czytelników eliminujemy z naszych treści błędnie zapisywane nazwy, nieuzasadnione użycie małych lub wielkich liter, stosujemy właściwą odmianę przez przypadki i zachowujemy zasady interpunkcji.

 3. Intencją Portalu jest tworzenie przestrzeni o sztuce cyrkowej w sposób profesjonalny, dlatego zawsze dążymy do jak największej estetyki prezentowanych treści i grafik, a także fotografii i ogólnego układu strony internetowej oraz profilu na Facebooku.

 4. Nie tolerujemy żadnych przejawów niewłaściwej opieki nad zwierzętami w cyrkach, dlatego celowo i intencjonalnie nie promujemy jakichkolwiek cyrków lub artystów, co do których zachodzi podejrzenie o utrzymywanie niewystarczającego dobrostanu zwierząt cyrkowych.

 5. Wyznajemy zasadę: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, dlatego nie promujemy żadnych podmiotów atakujących i oczerniających (bezpośrednio lub pośrednio, np. poprzez agresywną, podkreślającą rzekomą niewłaściwość tradycyjnych pokazów ze zwierzętami, promocję własnych widowisk) w sposób nieuzasadniony tradycyjne cyrki ze zwierzętami.

 6. Naszą misją jest promowanie cyrków, artystów i sztuki cyrkowej, ponieważ uważamy, że w dzisiejszych czasach miłośnicy cyrkowi stanowią istotne ogniwo w świecie cyrku – wspierające tradycyjną europejską rozrywkę oraz szeroko ją propagujące, głównie poprzez zdjęcia i filmy zamieszczane w Internecie.

 7. Uważamy, że cyrk to wyrafinowana rozrywka najwyższych lotów, dlatego promujemy przede wszystkim cyrki i artystów dobrze rozumiejących istotę sztuki cyrkowej oraz prezentujących swoimi działaniami, a także postawą, wysoki poziom artystyczny.

 8. Naszym celem jest pokazanie Czytelnikom różnorodności sztuki cyrkowej na świecie, dlatego nieustannie dążymy do pokazywania najlepszych i najciekawszych widowisk cyrkowych, głównie europejskich, z racji położenia geograficznego.

 9. Portal KMC jest miejscem do wyrażania własnych, także subiektywnych odczuć i wrażeń na temat sztuki cyrkowej, co jest jak najbardziej dozwolone. Nie tolerujemy nieuzasadnionego hejtu oraz braku kultury w wypowiedziach, dlatego nie ma i nie będzie przyzwolenia dla publikacji takich treści na łamach Portalu KMC.

 10. Każdy jest zaproszony do współtworzenia serwisu KMC. Od 15 lat publikujemy Wasze zdjęcia, filmy i relacje z cyrkowych wizyt. Dzięki temu na przestrzeni tylu lat opublikowaliśmy ponad 60 000 zdjęć.

79 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page