top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Afera w "Roncalli". Dyrektor przeprasza.


Afera z udziałem Circus Theater Roncalli. Dyrektor Bernhard Paul skrytykował władze Monachium za żądanie rekordowo wysokiej opłaty za plac. Władze miasta zostały wybuczane w cyrku, po czym okazało się, że placem.... nie zarządza miasto.


Podczas premierowego spektaklu w Monachium Bernhard Paul poskarżył się zebranym gościom, że za 4 tygodnie występów w stolicy Bawarii musiał zapłacić rekordowe 70 000 euro, co czyni ten teren finansowo rekordowym w najnowszej historii "Roncalii". Na jego słowa publiczność wygwizdała władze miasto.


Przeciwko temu incydentowi stanowczo zaprotestowało miasto Monachium, które wyjaśniło, że plac nie należy do Rady Miasta, a do jednej z prywatnych spółek, która oddała teren w dzierżawę innej firmie. Po wygłoszeniu tego stanowiska przedstawicieli miasta, Bernhard Paul radykalnie zmienił zdanie, dziękując Monachium za umożliwienie przeprowadzenia tak kompleksowej reklamy. Wyraził jednak ubolewanie, że wobec jego firmy jako instytucji kultury nie został zastosowany specjalny, inny taryfikator. Ulga w opłatach dla wydarzeń kulturalnych stosowana jest powszechnie w wielu niemieckich miastach.

146 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page