top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Witamy w nowym 2022 roku!


Minął już drugi dzień nowego, 2022 roku. Witamy w nim wszystkich! Co jeszcze lepsze, za dwa miesiące już prawie wszystkie polskie cyrki będą w trasie. Jak zapowiada się najbliższe 12 miesięcy? Przeczytajcie sami!


Za dwa tygodnie startuje Budapest Circus Festival, wielkie święto cyrku w którym wezmą udział giganci światowych aren. Będziemy dla Was relacjonować to wydarzenie poprzez utworzenie na portalu specjalnej festiwalowej strefy. Będziemy także mieli przyjemność gościć w Budapeszcie i zdać Wam relację z występów oglądanych osobiście.


W tym samym czasie wystartuje inna renomowana impreza - Festiwal Sztuki Cyrkowej w Massy. Wielkie show i wielcy artyści.


W roku 2022 minie także 15 lat odkąd Agnieszka i Mirosław Złotorowiczowie otworzyli jeden z najlepszych cyrków w Polsce po '89 roku, Cyrk Arena. To także jubileusze dwóch pozostałych największych cyrków w Polsce. Ponadto a polskie drogi wyjedzie nowy cyrk, a po 2-letniej przerwie powróci Cyrk Safari z zupełnie zmienionym taborem i nowościami pod namiotem. Szereg inwestycji i niebagatelni artyści pojawią się także w Cyrku Wictoria.


W marcu wybije nam 14 lat odkąd jesteśmy z Wami. Uczcimy to między innymi wizytą w Magyar Nemzeti Cirkusz w Miszkolcu i bogatą foto oraz wideorelacją, specjalnie dla Was.


We wrześniu na występy do Polski przyjedzie Cirque du Soleil, a w tym samym czasie pod ratuszem we Wiedniu w końcu wystąpi Circus Theater Roncalli. Mamy też nadzieję, że za niecałe 12 miesięcy w końcu wybrzmi "Arena wolna!" na arenie zimówki w Dreźnie na którą tak długo wszyscy czekamy, no i, że największy cyrk świata, Circus Krone, wreszcie wznowi swoje spektakle.


Wreszcie także skandynawskie cyrki powrócą na drogi. Z nowym programem i polskim akcentem w nim powróci Cirkus Olympia prowadzony przez siostrę śp. Andrzeja Słowika. Swoje show z okazji 65-lecia wystawi także duński Cirkus Arena.


Przyszłości nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Dlatego z tym większą niecierpliwością czekamy na to wszystko dobre, co przyniesie nam nowy rok 2022 w świecie cyrku. A kto wie... Może i w Polsce pojawią się nowe, interesujące cyrkowe przedsięwzięcia godne uwagi...

175 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

תגובות


KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page