top of page
  • Zdjęcie autoraBoss

Witamy w nowym roku 2021! Co nas w nim czeka?


Rok 2021 stał się faktem. Czego możemy się po nim spodziewać i co nam przyniesie w świecie cyrku? Zastanowiliśmy się nad tym.


Program "Dynastia" w Fővárosi Nagycirkusz

To wydarzenie jest pewne jak amen w pacierzu. W lutym w Budapeszcie Stołeczny Cyrk wystąpi premierowo ze swoim nowym programem poświęconym 50-leciu otwarcia obecnego budynku cyrkowego w Parku Miejskim. Na arenie zaprezentują się najwybitniejsi węgierscy artyści, a występy będzie można śledzić także w internecie.


Festiwal Sztuki Cyrkowej w Bayeux

Według zapewnień organizatorów, w połowie marca ma odbyć się 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Bayeux. Wydarzenie stojące na wysokim poziomie, a tego roku na arenie ma pojawić się między innymi mega gwiazda - Housch ma Housch.


Węgierskie cyrki nad Balatonem

Na 99,9 % latem znów wiele węgierskich cyrków zawita nad Balaton, a wśród nich cyrki Richterów, którzy w Balatonlelle mają już nawet swoją ulicę. Z pewnością nie zabraknie gości specjalnych i wielkiej, tryumfalnej parady Magyar Nemzeti Cirkusz, która zawsze odbywa się w Balatonlelle na początku lipca.


Festiwal Sztuki Cyrkowej w Warszawie

Jeżeli tylko rygory na to pozwolą, to z pewnością doczekamy się jesienią 21. edycji Festiwalu Sztuki Cyrkowej organizowanego od lat przez Cyrk Zalewski w stolicy Polski. Ponownie będzie to okazja do podziwiania największego wydarzenia cyrkowego roku w naszym kraju.


Festiwal w Latinie

Włoski festiwal odbył się nawet w najcięższym pandemicznym okresie, więc raczej pewnym jest, że w październiku ta jedna z najważniejszych imprez cyrkowych w Europie znów będzie miała miejsce. Na to wszyscy liczą.


Rok bez "du Soleil"

Ciężko będzie ponownie uruchomić tak wielką maszynę jaką jest kanadyjski Cyrk Słońca. Sami przedstawiciele przyznali, że to raczej na rok 2022 przypadnie okres pełnego otwarcia wszystkich widowisk Cirque du Soleil. Obecnie są grane 3 - 4 przedstawienia, kolejne mogą zacząć być wznawiane jesienią tego roku.


Zimówki

Każdy ma nadzieję, że już za niespełna 12 miesięcy zapomnimy o tym, że zimówki się nie odbyły. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, cyrki zimowe w Niemczech będą miały szansę się odbyć na przełomie roku 2021 i 2022. Oby tak się stało.

68 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
KMC_-_logo_zdjęcia.png
bottom of page